czwartek, 27 listopada 2014

Moje ulubione gry #6


Siemanko, dziś zajmiemy się kolejną moją ulubioną grą. Jest nią  Call of Duty: Modern Warfare 2. Tak jest to znowu CoD, ale cóż jeżeli chodzi o gry to moimi ulubionymi są strzelanki , seria Call of Duty (do części Black Ops II) jest według mnie fenomenalna. 


Call of Duty: Modern Warfare 2 to już szósta odsłona znanej serii Call of Duty. Chociaż formalnie następuje po Call of Duty: World at War to jednak gra jest duchową i merytoryczną kontynuacją czwartej części, czyli Call of Duty 4: Modern Warfare, stworzonej przez Infinity Ward i wydanej przez Activision w 2007 roku.


Saga Call of Duty zwykle przenosi nas do czasów II Wojny Światowej. W przypadku czwartej odsłony, czyli wspomnianego Modern Warfare, autorzy postanowili zrezygnować z tego okresu historycznego na rzecz współczesności, skupiając się na realiach obecnej armii, pełnej technologicznych nowinek i gadżetów. Ekipa z Infinity Ward postanowiła ponownie podjąć ten temat także w tym tytule.


Wcielamy się w żołnierza współczesnej armii, by wykonać szereg niebezpiecznych i zróżnicowanych misji, podczas których wykorzystywać możemy najnowocześniejsze uzbrojenie oraz wyposażenie. Autorzy odwzorowali wiele najnowszych technologii wojskowych i starali się wiernie przenieść je do postaci wirtualnej. Ważnym aspektem gry są również bardzo urozmaicone i intensywne misje – uczestniczymy tylko i wyłącznie w niezwykle dynamicznych operacjach militarnych. Często podczas nich wykorzystujemy rozmaite pojazdy i dodatkowy sprzęt oraz działamy w większej grupie.


Twórcy przygotowali widowiskową oprawę audiowizualną oraz bardzo rozbudowany moduł rozgrywki sieciowej, składający się z kilku ciekawych form zabawy. Nowością jest tryb Operacje Specjalne, w ramach którego przygotowano 23 krótkie, lecz niezwykle dynamiczne zadania. Można je wykonywać samemu, lub w trybie kooperacji z innym graczem przez Internet lub na podzielonym ekranie.


Źródła:
 http://ggk.gildia.pl/art/reviews/call-of-duty-modern-warfare-2-recenzja-gry/
 http://www.bit-tech.net/gaming/pc/2009/11/11/call-of-duty-modern-warfare-2-pc-review/3
 http://www.gram.pl/news/2010/04/09/data-premiery-pierwszego-dodatku-do-call-of-duty-modern-warfare-2-na-pc-i-ps3.shtml
 http://www.vn-zoom.com/f234/call-of-duty-modern-warfare-2-full-rip-1128976.html
 http://polygamia.pl/Polygamia/1,95390,6944286,Tryb_Special_Ops_w_Call_of_Duty__Modern_Warfare_2.html
 https://www.youtube.com/watch?v=ik66tSroygY
http://gangles.ca/2009/12/23/refinement-in-mw2/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz