sobota, 15 listopada 2014

Moje ulubione gry #1

 

Siemanko, jako że aktualnie w "świecie gier" za dużo się nie dzieje (poza ciągłym aktualizowaniem i naprawianiem gier przez producentów). Dlatego też postanowiłem, że opowiem wam o moich ulubionych tytułach.

Dziś zajmiemy się Call of Duty 4: Modern Warfare. Gra wyszła w roku 2007 i do dziś jest uznawana przez wielu fanów serii za najlepszą część.

W przypadku "czwórki" utalentowani developerzy z firmy Infinity Ward postanowili jednak zerwać z tradycją, serwując nam konflikt zbrojny z przełomu XX i XXI wieku. Za tą wojenną zawieruchą stoi rosyjski skrajny nacjonalista nazwiskiem Zakajew, inspirujący światowy terroryzm, celem odwrócenia uwagi mocarstw od swojej próby zagarnięcia władzy w ojczyźnie.
Przejmujemy oczywiście kontrolę nad postaciami rozmaitych żołnierzy, uczestniczącymi we wspomnianych działaniach militarnych. Hollywoodzki scenariusz w ramach trybu single player gwarantuje graczom emocjonującą i zróżnicowaną zabawę od początku do końca. Przygotowano dla nas m.in. desant z helikoptera UH-60 Black Hawk, działanie głęboko na terytorium wroga w pełnym kamuflażu typu Ghillie Suit i prowadzenie ognia z pokładu samolotu AC-130. Poszczególne misje bojowe zlokalizowano w rozmaitych zakątkach globu ziemskiego. Trafiamy m.in. na Bliski Wschód, gdzie jako żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej walczymy z islamskimi terrorystami, a także operujemy na terytorium wschodnioeuropejskim, kierując żołdakiem rosyjskim w wojnie domowej.


Dlaczego ta gra tak bardzo mi się podoba?

Kampania jest fenomenalna. Bardzo filmowa, wciągająca, niestety krótka. Tryb sieciowy, czyli to co dla mnie najbardziej się liczy jeżeli chodzi o strzelanki jest także super. Pomimo swoich lat tryb multiplayer jest lepszy niż w najnowszych grach. Gra jest bardzo dobrze wykonana pod względem technicznym. Praktycznie nigdy nasze konsole czy komputery nie zawieszają się podczas grania. W trybie wieloosobowym serwery są bardzo stabilne, nie ma lagów, ani sytuacji w stylu strzelam gościowi w banie i nic a on mnie na strzała z pistoletu. Ponadto gra się w niego bardzo przyjemnie. System odblokowań poprzez punkty doświadczenia, wyzwania i poziomy zapewnia zabawę na długi czas. Grafika (oczywiście jak na tamte lata) jest bardzo dobra. Doskonale są odwzorowane bronie, żołnierze, pojazdy itp. Inną rzeczą, na którą zwracam uwagę jest udźwiękowienie. Także jest ono fenomenalne. Bronie wydają bardzo rzeczywiste dźwięki. Grając w tę grę możemy naprawdę poczuć klimat wojny. Ponadto gra posiada świetną ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Hansa Zimmera.


Tutaj podaję link, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o grze:
 http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=9463

Źródła:
http://www.nooblog.pl/2012/04/call-of-duty-4-modern-warfare-triki-i.html
https://www.youtube.com/watch?v=cK6bhW18T6I
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=47698


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz